رپورتاژ

کردستان باتقدیم خون فرزندانش حماسه ساز نجابت و صیانت ازانقلاب است

پیام سید هادی حسینی،معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به شرح ذیل است:

سلام من فرزند کردستانم، کردستان؛ مهد هنر، فرهنگ و ادب، نگین زیبای سرزمین من است، یادگار وقصه های مرزبانی سرزمینم در دست و دل اوست ، من وبرادرانم در سالیان دفاع دوشادوش جنگیدیم، خونمان با هم درآمیخت، و لاله هاوشقایق های سرخ دشت ها و کوهای سقز و سنندج و مریوان و بانه و قروه، دهگلان و ارتفاعات تته و باشماق روییدن آغاز کرد.

من فرزند کردستانم سرزمینم مملو از مردان و زنان وفادار است.

وفادار به دین، به ایین رسول الله اعظم (ص)، به سنت الله وسنت رسولش به آل رسولش،

من فرزند این دیارم که زریبارش را آبیدرش را نگلش را، دوست میدارم و برخاکش سجده شکر بجا می آورم.

من فرزند این دیارم، دستان پینه بسته مادرم با سری و تنی پوشیده از عفاف و پدران سرزمینم با دستان پینه بسته در کار مزرعه نخود و توت، صیفی جات، هم او که کندم کاشت تا ایران گرسنه نباشد؛ می بوسم.

من خواهم امد، که در وطن بهتر از جانم بمانم و با برادران و خواهرانم دیدار کنم و دستان پدران و مادران و معلمانم را ببوسم.

کردستان سرزمین هنر و فرهنگ، پاره تن ایران سترگ که همواره با تقدیم خون مطهر فرزندانش حماسه ساز نجابت و صیانت از میراث انقلاب اسلامی بوده و هست و در این گاه از جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان یاد و خاطره شهدای دری و گوشتخانی مریوان را گرامی داشته و به روح بزرگشان درود می فرستم.

و در کنار عروج این١٢مجاهد خاموش، به روح حافظان طبیعت زیبای مریوان که جسم شریف شان ابراهیم وار سوخت تا گلستان کردستان پایا بماند سلام می فرستم که مردان نکو نام میرا نیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن